Gledališke novice01 februar 2014

GLEDALIŠKA SKUPINA PREDSTAVLJA KOMEDIJO TRIJE VAŠKI SVETNIKI

Gledališka skupina Prosvetnega društva Čemšenik se predstavlja v novi igri z naslovom Trije vaški svetniki.

Premiera igre bo v soboto, 8. februarja 2014 ob 19:00 v domu Prosvetnega Društva Čemšenik.

Igra »Trije vaški svetniki« je po značaju sicer komedija ali burka iz naše preteklosti, vendar pozoren poslušalec lahko kaj hitro potegne vzporednice v današnji čas, ko so se moralne vrednote že skoraj povsem izgubile in je poštenje že kar težko najdena vrlina.
svetniki
Dokler je vsa stvar samo na jeziku, še nekako gre, ko pa je poštenje in čednost potrebno spraviti v dejanja, pa se vsa stvar ponavadi zaplete.

Toda brez strahu. Igra, katero vam bomo predstavili, vsebuje obilo humorja, ter komičnih zapletov in razpletov. Njen glavni namen je namreč nasmejati in razvedriti občinstvo. Obljubljamo vam uro in pol čiste sprostitve, ki jo v današnjem svetu ob vseh težavah in problemih, ki nas že in nas še bodo trli, vsi še kako potrebujemo.

» …bi rekel, pod kožo smo vsi krvavi in takšnih reči ni treba obešati na veliki zvon, od tega je več škode kot koristi… » (citat iz igre). No, mi jih bomo!

Nastopajo:
Šimen Porenta, gruntar na Križu in župan – Brane Grobljar