Folklorne novice06 november 2013

FOLKLORNA SKUPINA PROSVETNEGA DRUŠTVA ČEMŠENIK NA OŠ TONETA OKROGARJA

V ponedeljek, 4. 11. 2013, smo imeli predstavitveno delavnico folklorne skupine na OŠ Toneta Okrogarja, ki sta se je udeležila plesalca Blažka in Blaž, harmonikašica Urška in Marta.

Predstavitev je trajala dve šolski uri, s folkloro pa smo seznanili učence prvih petih razredov ter po en razred osmih in devetih razredov.
okrogar2013-1
Z otroki smo se pogovarjali o ljudskem izročilu, ugotovili, da učenci marsikaj že vejo, pokazali smo jim alpski tip narodne noše (štajersko), spoznali še druga dva tipa – primorskega in panonskega ter spoznali nekaj ljudskih plesov.

okrogar2013-11

Učenci so bili s predstavitvijo zadovoljni, še posebej so bile nad bogatimi in širokimi krili navdušene deklice. Za konec pa so se učenci še sami preizkusili v plesu.